Almanya Üniversiteleri’nde Ücretsiz Eğitim Fırsatları

0

Yurtdışında üniversite okumaya kara verdiyseniz önünüze pek çok seçenek çıkacaktır. Bu seçenekler içerisinde Almanya’da üniversite eğitimini mutlaka incelemenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü Almanya üniversiteleri lisans ve yüksek lisans eğitimi için size kaçırılmayacak fırsatlar sunmaktadır. Siz de Almanya’daki üniversiteleri ve eğitim olanaklarını incelediğiniz zaman bunu görebilirsiniz. Öncelikle Almanya’da devlet kurumlarında ve toplum yapısında eğitim oldukça önemlidir ve devlet tarafında çok fazla destek olunmaktadır. Bu konuda yapılan araştırmada Almanya’da toplamda 2 milyon üniversite öğrencisinin bulunduğunu ve bunların % 20’sinin yabancı uyruklu olduğu görülecektir. Almanya genelinde toplam üniversite sayısı 445’tir. Bu üniversitelerin başarılarına bakıldığı zaman dünya üzerindeki ilk 500 üniversite arasında mutlaka her yıl Almanya’dan 20 üniversitenin olduğu görülmektedir.

Almanya üniversiteleri lisans ve yüksek lisans eğitimi konusunda akademik araştırmalar eğitimi veren üniversiteler ve pratik eğitim veren üniversiteler olmak üzere ikiye ayrılır. Almanyada üniversite okumak ya da master yapmak için temel dil olan Almanca’yı belli bir seviyede bilmek gerekmektedir. Bu konuda daha önce girilen sınavlar ve Almanca sertifika varsa bunlar kabul edilir ama yoksa Almanca öğrenmek gerekmektedir. Son yıllarda Almanca programların yanında, İngilizce de ikinci program dili olarak pek çok üniversitede kullanılmaya başlanmıştır. Üniversite eğitimine belli bir miktar para ayırmış iseniz, bu parayla ABD’de ya da İngiltere’de üniversite okumaya ayıracağınız bütçenin neredeyse yarısı fiyatına Almanya’da ve de çok iyi bir eğitim kalitesi ile üniversite okuyabilirsiniz.

Almanya Üniversiteleri’nde Yüksek Lisans Fırsatları

Almanyada Yüksek Lisans için kayıt yaptırma hakkı elde edebilmek isteyen bir kişi öncelikle Türkiye’de üniversitenin lisans programından mezun olmalıdır. Bunun dışında kayıt için Almanca’yı belli bir seviyede biliyor olmak gerekmektedir. Bu seviyeye Almancada Grundstufe seviyesi denilmektedir. Hiç Almanca bilmeyenler Almanca hazırlık okumak şartını kabul edip bu şekilde yüksek lisans için kayıtlarını yaptırabilirler. Almanyada Yüksek Lisans fırsatları hakkında daha fazla bilgi için ilgili websitesini ziyaret edebilirsiniz.

http://www.almanya-egitim.net/

Share.

About Author

EĞİTİMİDEA.

Eğitim Haberleri, Tavsiyeler, Dosyalar..

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.