Bir Vizeyle 30 Ülkeye

0

Yıllardır konuşulduğu gibi bugünlerde de vizesiz Avrupa yine gündemde. Vize kalkar mı veya muafiyet derecesi ne olur bilinmez ama Schengen vizesi kapsamında 30’dan fazla ülkeye ziyarette bulunmak mümkündür.

Schengen vizesiyle girilecek ülkeler arasında; Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İspanya, İsviçre, İtalya, İzlanda, Letonya, Lichtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya ve Yunanistan yer almakta, Bulgaristan, Hırvatistan ve Romanya da her ne kadar kendi vizelerini uygulasalar da Schengen vizesiye girilen ülkeler arasında yer almaktadır.

Özellikle yurtdışı eğitim almak isteyenler 90 güne kadar olan C tipi ziyaretçi Schengen vizesinden faydalanarak istedikleri ülkede dil eğitimlerini alabilirler. Almanya, İspanya, İtalya ve Fransa dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin Schengen alanındaki en uğrak ülkeleri arasında yer alır. Yeşil pasaport sahipleri 90 güne kadar olan Schengen ülkesi ziyaretlerinde ve dil eğitimlerinde vizeden muaftır.

Yurtdışında dil eğitimi alacak öğrencilerin kalış süresi 90 günü aşacaksa sadece gitmek istedikleri ülkeden alacakları D tipi oturumlu öğrenci vizesine başvurmaları gerekmektedir. Bu vizeyi almak ziyaretçi Schengen’e göre hem daha zordur, hem daha uğraşlıdır hem de daha uzun sürelerde sonuç alınmaktadır. Ayrıca D tipi vizelerde her ülkenin kendine göre belirlemiş olduğu farklı kurallar prosedürler içerisine girmektedir.

Eğer Schengen ülkelerinde dil eğitimi almak isterseniz hem vize prosedürleri hem de yurtdışı dil okulları için Türkiye’nin yetkili eğitim firmalarından Global Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile www.global-yurtdisiegitim.com adresinden bağlantıya geçmenizi tavsiye ederiz.

Share.

About Author

Global Yurtdisi Egitim

Global Yurtdışı Eğitim 1985'den beri ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.