İngilizce Öğrenmek için 10 Neden

0
  1. İngilizce, en yaygın şekilde konuşulan yabancı dildir. Dünyanın dört bir yanında, ana dilleri farklı olan insanlar bir araya geldiğinde iletişim dili olarak genellikle İngilizce’yi kullanırlar.
  2. İngilizce öğrenmek her ne kadar zor gibi görülse de, tüm ülkelerde İngilizce bilenlerin işe alınma oranı İngilizce bilmeyenlere oranla daha yüksektir.
  3. Amerika Birleşik Devletleri teknik ve teknolojik yenilikler ve ekonomik gelişim konusunda lider konumundadır. Bu alanların her birinde kullanılan dil  yine İngilizce’dir.
  4. İngiltere’nin Koloniyal Dönem’de yayılmasından dolayı İngilizce dünyanın birçok ülkesinde yaygın olarak konuşulmaktadır. Avustralya, Yeni Zelanda, Kanada, Afrika’nın bazı bölümleri,  Hindistan ve birçok küçük ada halkı İngilizce konuşmaktadır. İngilizce aynı zamanda Almanya, Norveç, İsveç, Danimarka ve Hollanda gibi ülkelerde ikinci dil olarak kabul edilmiştir.
  5. İngilizce’nin bu denli önemli sayılmasının nedenlerinden biri de bilim dili olmasıdır. Bilimde ilerlemeniz için İngilizce bilmeniz gereklidir.
  6. İngilizce, özellikle Çince gibi dillere kıyasla öğrenmesi daha kolay olan bir alfabeye sahiptir.
  7. Film sektörünün dili de İngilizce olduğundan, İngilizce bilmeniz filmleri altyazı ya da dublajsız izleyebilmenizi sağlar.
  8. İngilizce bilmeniz anadili İngilizce olan bir ülkeye gittiğinizde karşınıza birçok olanakların çıkmasına fırsat sağlayacaktır.
  9. Araştırmalar, İngilizce bilenlerin aynı niteliklerdeki İngilizce bilmeyen meslekdaşlarına oranla daha fazla maaş aldığını ortaya koyuyor.
  10. Son olarak, İngilizce bilmeniz dünyanın en iyi üniversitelerinde eğitim görmeye bir adım daha yaklaştığınız anlamına gelmektedir.
Share.

About Author

Global Yurtdisi Egitim

Global Yurtdışı Eğitim 1985'den beri ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.