Neden Kanada’da Eğitim

0

Öğrenciler, Kanada’yı seçmektedirler, çünkü heyecan verici ve başarılı bir gelecek için güçlü bir eğitim ve pozitif bir uluslararası tecrübe şarttır. Kalite, uygun ücret ve tanınmış araştırma fırsatları, bu kararda en önemli etkenlerdir. Kanada genelindeki üniversite kampüsleri çok kültürlü ortamlar, güzel bir çevre ve dost canlısı insanlar sunar.

İş dünyasında, diplomaside, teknolojide, sanat ve kültürde bir lider olan Kanada’nın eğitim sistemi; başarının temelidir., mezunları da dünya sahnesinin oyuncuları…

Kanada’da eğitim gören öğrenciler Kanada üniversitelerinde ve yüksek okullarında okurken kampüs dışında yarı zamanlı bir işte çalışma izni alabilirler. Kanada’da eğitimlerini tamamlayan öğrenciler, üç yıla kadar lisans sonrası çalışma izni alabilirler.

Kanada üniversiteleri ve yüksek okulları; güzel sanatlardan biyolojiye, ticaret, astronomi, medya çalışmaları ve din eğitimine kadar çok çeşitli programlar sunmaktadır. Şu anda, bu üniversiteler ve yüksek okullar 10.000’den fazla lisans ve yüksek lisans programları ile meslek kursları ve sertifikaları sunmaktadır.

Kanada’da Doğru Üniversiteyi Bulmak

Kanada’da üniversite okumak için doğru üniversiteyi seçerken hesaba katılması gereken birçok faktör vardır. Amacımız; akademik geçmişinize, eğitim hedefinize ve kişisel başarılarınıza en uygun üniversiteleri bulmanıza yardımcı olmaktır.

Her biri farklı seçme ve kabul standartlarına sahip olan Kanada yüksek okullarına üniversitelerine giriş için başvurabilirsiniz. Kanada üniversitelerinin her biri farklıdır. Üniversiteler devlete ait veya özel olabilir, aynı zamanda bu üniversitelerin öğrenci sayıları, derece türleri, maliyet ve konumları farklı olabilir.

Kanada’da Diploma Seçenekleri

Lise sonrası kurumlar, kurumun türüne ve programın uzunluğuna bağlı olarak farklı dereceler, diplomalar ve sertifikalar vermektedir. Üniversitelerde ve üniversitelerin yüksek okullarında derece programlarına ağırlık verilmektedir. Bazı yüksek okullarda uygulamalı dereceler de sunulmaktadır. Diğer tüm kurumlarda, diploma ve sertifika programlarına ağırlık verilir.

Diploma ve Sertifika Programları – Ön lisans Derecesi (1-2 yıl)

Yüksek okullar ve kurumlar temel olarak diploma ve sertifika programları sunarken bazıları da özel uzmanlık alanlarında dereceler sunar. Derece programları sunulan yerlerde bu programlar iki yıllık ön lisans derecesi veya dört yıllık uygulamalı derece şeklinde olabilir. Genelde, üniversite diplomaları ve sertifikaları belirli bir alanda veya disiplinde bir veya iki yıllık eğitim gerektirir. Ancak, bu programlar kurumdan kuruma ve eyaletten eyalete büyük değişiklik gösterebilir.

Yerel yüksek okullar, bir ila iki yıllık akademik ve meslek öncesi sertifikalar, diplomalar, iki yıllık ön lisans dereceleri ve hatta üç ila dört yıllık ihtisaslaşmış lisans dereceleri veren, lise sonrası devler kurumlarıdır. 150’den fazla yerel yüksek okul Kanada genelindeki 900’ün üzerinde kampüste yaklaşık 900.000 tam zamanlı ve 1.5 milyon yarı zamanlı öğrenciyi ağırlamaktadır. Her yıl binlerce uluslararsı öğrenci yerel yüksek okullarda okumak için Kanada’ya gelmektedir.

Üniversite-Lisans Derecesi (üç-beş yıl)

Bakalorya veya lisans düzeyinde eğitim gören öğrenciler üniversite öğrencisi olarak bilinirler. Liseyi başarıyla tamamlama, lisans eğitimine giriş için temel koşuldur.

Lisans dereceleri eyalete veya programın genel mi uzmanlık mı olduğuna bağlı olarak üç ila dört yılda tamamlanır.  Bir onur bakaloryası derecesi, genellikle onur derecesi alınan konuda daha ileri bir çalışmanın ve daha yüksek bir akademik başarının habercisidir.

Bazı üniversitelerde, onur derecesi bir yıl fazladan eğitim gerektirebilmektedir.

Kanada’da Master – Lisansüstü – Yüksek Lisans/Doktora Derecesi

Kanada yüksek lisans programları normalde bir onur bakaloryasının başarıyla tamamlanmasından sonra iki yıllık eğitim gerektirir. Normalde bir doktora programı için yüksek lisans derecesi gerekmektedir. Ancak özel durumlarda öğrencilerin onur bakaloryasından doğruca doktora programına geçmesine de izin verilmektedir

En az üç yıl olmak üzere dört veya beş yıllık eğitim ve araştırma ile birlikte bir tez yazılması doktora için temel koşullardır. Doktora derecesi genelde Ph.D. olarak bilinse de müzik(D.Mus.) veya hukuk (LLD) gibi belirli alanlarda da doktora dereceleri verilebilir.

Tıp, huluk ve sosyal hizmetler gibi düzenlenmiş mesleklerde çalışma lisansı almak için genellikle bir staj veya uygulama gereklidir.

Birçok üniversite ve yüksek okul, lisans eğitimlerini geliştirmek isteyen öğrenciler için bir veya iki yıllık lisansüstü diploma ve sertifika programları sunmaktadır.

Kanada’da eğitim hakkında detaylı bilgiye ve http://www.global-yurtdisiegitim.com/kanada-dil-egitimi/kanada-dil-okulu adresinden ulaşabilirsiniz.

Share.

About Author

EĞİTİMİDEA.

Eğitim Haberleri, Tavsiyeler, Dosyalar..

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.