Türkiye’li Öğrencilerin Favorisi İngiltere

0

İngiltere, İngilizce öğrenimi konusunda her zaman dünyanın özellikle de Avrupa’nın cazibe merkezi olmuştur.

Muhteşem mimarısı, güvenli atmosferi, sosyal yaşamı haklı olarak bir çok öğrenciyi İngiltere’de eğitim almaya yönlendirmiştir.

Dünyanın bir çok köklü üniversitesine ve kolejlerine ev sahipliği yapmaktadır ve eğitim kalitesi ve teknikleri tüm dünyaca Kabul görmüştür.

İngiltere tüm sahip olduğu olanaklar göz önüne alındığında Türk öğrenciler için de vazgeçilmez bir opsiyon olmuştur. Özellikle dil eğitimi, üniversite ve lise eğitimi için tercihlerin başında gelmektedir.

Türkiye’ye coğrafi olarak yakınlığı, özgürlükler ülkesi olması ve bir çok şehrinin öğrenci bölgesi olması dolayısı ile tercih edilmektedir.

Yabancı dili vatanında öğrenin, sloganı ile yola çıkıldığında bunun en iyi örneği ve uygulaması şüphesiz İngiltere’de yaşanmaktadır.

İngilizce’nin anavatanı olan İngiltere Birleşik Krallık ünvanı ile de çevrede ki İngilizce konuşulan bir çok ülkeye de anavatanlık yapmaktadır. İskoçya, İrlanda ve Galler bu ülkelerin başında gelmektedir.

Özeillikle Türk öğrencilerin en yoğunlukta tercih ettiği şehirler; Londra, Brigton, Bournemouth, Cambridge ve Oxford’dur.

Yaşam maliyetlerinden tasarruf edilebilecek daha küçük şehirler de öğrencilerce tercih edilmektedir. Bunların başında; Southampton, Eastbourne, Bath şehirleri gelmektedir.

Sosyal yaşam açısından da bir çok olanak sağlayan İngiltere’de görülebilecek yerlerin başında; British museum, London Eye, ünlü alışveriş caddeleri Oxford street, Marble arch görülebilecek yerlerin başında gelmektedir.

İngiltere’de bulunan dil okulları hakkında ayrıntılı bilgiyi http://www.global-yurtdisiegitim.com/ingiltere-dil-egitimi/ingiltere-dil-okulu adresinden edinebilirsiniz.

Share.

About Author

Global Yurtdisi Egitim

Global Yurtdışı Eğitim 1985'den beri ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.