Yurtdışına Çıkarken Bavul Hazırlamanın Püf Noktaları

0

Bagaj Kısıtlamalarından Haberdar Olun

Öncelikle kullandığınız havayolu şirketinin sitesinden check-in yapabileceğiniz bagaj sayısını öğrenin. Çoğu havayolu şirketi, kişi başına yalnızca bir adet bagaj check-in yapılmasına izin verir. Check-in yapılan bagaj ağırlık kısıtlaması havayoluna göre değişiklik gösterebilir, ancak genellikle ağırlık limiti 20-25kg’dır. Ağırlık limitini aşan bagajlarınız için ekstra ücret ödemeniz gerekir. El bagajınızı hazırlarken de havayolunun boyut ve ağırlık kısıtlamalarına uygun olduğundan emin olmalısınız. Ayrıca el bagajınızdaki jeller ve sıvı formdaki tüm malzemelerinizin 100ml.’i geçmeyecek şekilde muhafaza edilmesi gerekmektedir.

Bavul Hazırlarken

Bavul hazırlarken ihtiyaç duymayacağınız eşyaları yanınıza almamaya özen gösterin. Havlu, nevresim takımı, şampuan gibi gittiğiniz yerden kolaylıkla temin edebileceğiniz şeyleri yanınıza almayarak valizinizi oldukça hafifletebilirsiniz. Ayrıca gittiğiniz yerde alışveriş yapacağınızı ve aldıklarınızın da valiziniz de yer kaplayacağını her zaman göz önünde bulundurmakta yarar var. Kıyafetlerinizi katlamak yerine rulo haline getirirseniz, hem yerden tasarruf edersiniz, hem de kıyafetleriniz daha az kırışır.

İşinizi Sağlama Alın

Kaybetmek istemediğiniz, değerli herşeyi el valizinize ya da kişisel çantanıza koymalısınız. Check-ine verdiğiniz bagajınızın üzerine, kaybolması ihtimaline karşı kişisel bilgilerinizi, adresinizi ve telefon numaranızı içeren bir isimlik yerleştirmeye özen gösterin. Check-ini her zaman erken yapmaya özen gösterin, çünkü son dakika yapılan check-inlerde siz uçağa yetişseniz dahi, bagajınız yetişmeyebilir.

 

 

Share.

About Author

Global Yurtdisi Egitim

Global Yurtdışı Eğitim 1985'den beri ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.