Yurtdışında Dil Eğitimi İçin En Uygun Dönem Nedir?

0

Yurtdışı dil okulları için en uygun dönem kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Öncelikle kişinin hedeflediği dil seviyesini belirlemesi gereklidir. Bunun sonucunda kişinin ne kadar süre eğitim alması gerektiğine karar verilir. Örneğin halen okumakta olan öğrenciler için kış tatili ya da yaz tatili dil eğitimi almak için en uygun dönemdir. Yaklaşık 3 aylık bir dil eğitimi almak isteyen öğrencinin daha uzun olan yaz tatilini seçmesi daha uygun olacaktır. Ancak yaz aylarında yurtdışındaki dil eğitimi maliyetlerinin arttığı göz önünde bulundurulmalıdır. Ayrıca yaz aylarında hemen hemen tüm ülkelerde dil okullarındaki doluluk oranı artmaktadır.

Yeni mezun öğrencilerin ise mezun olur olmaz yurtdışı dil eğitimine başlamaları, hem vize almalarını kolaylaştıracak hem de iş arayışına başlamadan önce İngilizce becerilerini geliştirerek özgeçmişlerine bir artı olarak eklenecektir.
Çalışan kişiler için ise dil eğitimi için zaman bulmak çoğu zaman daha zordur. Bu kişiler genelde iş yerlerinden belirli süre izin alarak yurtdışında dil eğitimi almaya gitmektedirler. Bazı durumlarda ise şirketler, belirli bir bütçe ve zaman ayırarak çalışanlarını yurtdışında dil eğitimine göndermektedirler.

Yurtdışındaki hemen hemen tüm dil okulları, İngilizce dil eğitimi için uzun dönemli programlara kayıt olmak isteyen öğrencilere çeşitli promosyonlar sunar. Aynı şekilde yoğun dönemi takip eden Eylül, Ekim ve Kasım aylarında da yurtdışı eğitim daha uygun fiyatlara sunulabilir. Dil eğitimi almak için ayırdığınız bütçeniz kısıtlıysa, bu bilgileri dikkate almanız durumunda daha uygun fiyatlardan yararlanmanız mümkündür.

Share.

About Author

Global Yurtdisi Egitim

Global Yurtdışı Eğitim 1985'den beri ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.