spot_img

Doğan Cüceloğlu İsmi O Okulda Yaşayacak

Geçtiğimiz salı gün hayatını kaybeden ünlü psikolog Doğan Cüceloğlu’nun adı Küçükçekmece Fen lisesine verildi. Haberi sosyal medya hesabından duyuran İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Doğan Cüceloğlu’nun öğrencilere ilham kaynağı olacağını söyledi

İstanbul Beşiktaş’taki evinde düşerek 83 yaşında hayatını kaybeden Doğan Cüceloğlu, herkes tarafından sevilen bir isimdi. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onun ismini yaşatmak için İstanbul’daki Küçükçekmece Fen Lisesi’nin adını Doğan Cüceloğlu Fen Lisesi olarak değiştirdi. Kararı İstanbul Valisi Ali Yerlikaya Sosyal medya hesabından şu şekilde duyurdu:
“Dün ebediyete uğurladığımız bilim insanı Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu Hocamızın ismi Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk‘un tensipleri ile İstanbul Küçükçekmece’deki Fen Lisesi’nde yaşayacak. Kıymetli Hocamız, Doğan Cüceloğlu FenLisesi öğrencilerine ilham kaynağı olacak.”

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ise, konuyla ilgili şunları söyledi:
“Doğan Hoca’nın adının olduğu her yerde önce çocuk; çocuk sevgisi ve çocuk hakkı konuşulurdu. Bu toprakların yetiştirip büyüttüğü milyonlarca çocuğumuza hayat hikayesiyle ilham olsun diye #DoğanCüceloğlu ismini Küçükçekmece Fen Lisemizde yaşatacağız. Hatırasına hürmetle…”

2020-2021 eğitim öğretim yılıyla birlikte faaliyete geçen 32 derslikli okulda 271 öğrenci eğitim görüyor.

Yorumlarınız

spot_img

Diğer Başlıklarımız

spot_img

Haber Başlıklarımız