spot_img

Karaman Özel Eğitim Meslek Okulunda Lale Soğanları Toprakla Buluştu

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, Karaman Özel Eğitim Meslek Okulunun “Tarım Bölümü” öğrencileriyle bir araya gelerek okul bahçesine lale soğanı ekti.


Bir devre adını veren lale, özel eğitim meslek okulu öğrencilerinin ellerinde hayat buluyor. Sonbahar aylarında toprakla buluşan lale soğanları ilkbaharın gelmesi ile birlikte çiçeklerini açıp seyrine doyulmayan görsel bir şölen oluşturacak.


Bahçelerinde lale üretimi için kollarını sıvayan Karaman Özel Eğitim Meslek Okulu Tarım Bölümü öğrencileri ilk adımı atarak lale soğanlarının ekimi için bir etkinlik oluşturdular. Şenlik havası içinde gerçekleşen etkinliğe İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, Millî Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Kılınç, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.


Öğrenciler toprağa ve tohuma dokunmanın keyfîni yaşarken aynı zamanda hem öğrendiler ve hem de üretiyor olmanın verdiği mutluluğu yaşadılar. Öğrenciler ile birlikte ekim yapan İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, öğrencilerin bu sevincine ortak oldu.


Etkinlik sonrası açıklamalarda bulunan İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, öğrencilerin öğretmenleriyle birlikte yaptığı etkinliğin önemli olduğunu vurgulayarak çalışmanın öğrencilere ilerleyen süreçte güzel kazanımlar sağlayacağını ifade etti. Çalışkan, “Öğrencilerimizle gerçekleştirmiş olduğumuz bu etkinlikte bir taraftan onları toprakla buluşturmanın keyfini yaşarken diğer taraftan ise çocuklarımızın üretime katkı sağlamasının yolunu açmış olduk. Böyle bir etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen idareci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyor, bundan sonra yapacakları çalışmalarda başarılar diliyorum.” dedi.
Öğrencilerin yüzlerinde tebessüm oluşturan anlamlı etkinlik günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.

Yorumlarınız

spot_img

Diğer Başlıklarımız

spot_img

Haber Başlıklarımız