spot_img

Bakan Selçuk Karabüklü Öğrencilerle Türkü Söyledi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Karabük’te öğrencilerine gönüllü bağlama öğreten sınıf öğretmeninin çevrimiçi dersine katıldı

Kentte altı yıldır gönüllü bağlama dersi veren Şehit Şendoğan Topçu İlkokulunda sınıf öğretmeni Halil Bulut, COVID-19 salgını tedbirleri kapsamında devam ettiği çevrimiçi eğitimlerine Bakan Selçuk da katıldı. Bakan Selçuk, Bulut’un çevrimiçi dersine katılarak öğrencilerin bağlama eşliğinde seslendirdiği türküleri dinledi. Türkülere eşlik de eden Bakan Selçuk, öğrencileri ve Bulut’u tebrik etti. Bulut da Bakan Selçuk’un severek dinlediği ‘Ela gözlerini sevdiğim dilber’ türküsünü de icra etti. Derslere giren öğrencilerden bazıları ve velileriyle de sohbet eden Bakan Selçuk, etkinliğe katılmaktan mutlu olduğunu söyledi.

Bakan Selçuk türkü söyledi

Selçuk, Halil Bulut’un bu işe gönlünü verdiğini belirterek öğrencilerin yüzlerinin gülümsemesini sağladığını belirtti. Bulut’un, öğrencilerinin mutlu bir hayat yaşamaları, şahsiyetlerinin dolu dolu gelişmesi için onlara beceri öğrettiğini aktaran Selçuk, “Kültürümüzü çocuklarımıza tanıtıyorsunuz. Kendi değerlerimizi, hatıralarımızı, büyüklerimizi, atalarımızı anma fırsatı veriyorsunuz. O kadar güzel bir iş yapıyorsunuz ki teşekkürü hak ediyorsunuz. Ben emeklerinizden dolayı, bütün çocukların hayatına dokunduğunuz için teşekkür ediyorum. Çocukların müzikle uğraşması çok istediğimiz bir konu. Türkiye genelinde uygulanacak bir müzik projesinin hazırlıkları da devam ediyor” dedi.

Bakan Selçuk türkü söyledi

Yorumlarınız

spot_img

Diğer Başlıklarımız

spot_img

Haber Başlıklarımız