spot_img

Beylikdüzü Belediyesi’nden 50 Bin Kişiye Ücretsiz Mesleki Eğitim

Beylikdüzü Belediyesi ile online mesleki eğitim platformu Coursera işbirliği ile 50 bin kişi toplam 3 bin 800 farklı kursa katılıp ücretsiz eğitim alabilecek

Tüm Türkiye’yi kapsayacak bir uzaktan eğitim hareketi başlattı. Online mesleki eğitim platformu Coursera ve Beylikdüzü Belediyesi işbirliğiyle binlerce kişi dünya çapında eğitim ve istihdam imkanı bulacak.

Beylikdüzü Belediyesi’nin aldığı online eğitim kurs hibesi sayesinde, değeri 10 milyon dolar olan 3 bin 800 farklı kursa Türkiye’den 50 bin kişi ücretsiz erişim sağlayacak. Kurs sonunda öğrencilerin özgeçmişleri 2 bin 400 uluslararası firmayla paylaşılacak. Proje sayesinde Türkiye’nin dört bir yanından kayıt olan öğrenciler Harvard, Yale, Cambridge, Stanford ve Duke gibi dünyanın prestijli üniversitelerinden eğitim alabilecek.

Kursiyerler 31 Aralık 2020 tarihine kadar kayıt oldukları kurslardan faydalanabilecek.

Tüm dünyanın içinde bulunduğu Covid-19 pandemi sürecinin online eğitimlerin önemini bir kez daha gösterdiğini belirten Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Salgını bir eğitim fırsatına çevirerek, Beylikdüzü’nden tüm Türkiye’yi kapsayan bir uzaktan eğitim hareketi başlatıyoruz. Coursera, ilk kez bir belediye ile iş birliği yapıyor. Öğrenciler bölümlerine, çalışanlar ise mesleklerine veya ilgi duydukları alanlara dair eğitim alabilecekler. Bu salgın, çevrimiçi eğitimin önemini ortaya koyarken, meslek sahibi olmak veya becerilerini geliştirmek isteyen insanlarımıza nitelikli eğitim imkanı sağlamaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Yorumlarınız

spot_img

Diğer Başlıklarımız

spot_img

Haber Başlıklarımız