spot_img

Cumhurbaşkanı Açıkladı: 500 Bin Ücretsiz Tablet Ne Zaman Dağıtılacak?

Kabine toplantısının ardından ilkokul 2,3, 4., orta okul 8. ve lise 12. sınıfların yüz yüze eğitime geçeceğini açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, MEB’in uzaktan eğitim için 500 bin ihtiyaç sahibi öğrenciye ücretsiz tablet dağıtacağını da duyurdu. Peki, ücretsiz tablet dağıtımı ne zaman yapılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan başkanlığındaki kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı, “İlkokul 2,3, 4. sınıflar, orta okul 8. ve lise 12. sınıflar yüz yüze eğitime geçecek” dedi.

Cumhurbaşkanı aynı zamanda eğitim bilişim ağı (EBA) sistemi üzerinden uzaktan eğitime devam edecen öğrenciler için bir müjde verdi. 

500 Bin Tablet Önümüzdeki Hafta Dağıtılmaya Başlanacak

Erdoğan’ın açıklamasına göre ilk etapta Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) uzaktan eğitime girmekte sıkıntı çeken, ihtiyaç sahibi öğrencilere 500 bin ücretsiz tablet dağıtacak.

Erdoğan konuşmasında “önümüzdeki haftadan itibaren peyderpey bu tabletleri öğrencilerimize MEB olarak dağıtmaya başlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Bu haberi duyan öğrenciler tablet dağıtımının ne zaman ve nasıl yapılacağını merak ediyorlar. Ancak tablet başvurularının ne zaman yapılacak henüz netleşmedi.

“Okullar Tarafından İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Ulaştırılacak”

Yüz yüze eğitimle ilgili açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, dağıtılacak olan ücretsiz tabletlerle ilgili “hazırlamış olduğumuz bir strateji var buna göre önümüzdeki haftadan itibaren dağıtılmaya başlayacak. İhtiyaç sahibi öğrenciler arasından ailesinin gelir düzeyi, eğitim çağındaki kardeş sayısı, yüz yüze eğitime devam etme durumu gibi kriterler belirledik. Cihazların dağıtım süreci milli eğitim müdürlükleri tarafından koordine edilecek, okullar tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacak” dedi.

Yorumlarınız

spot_img

Diğer Başlıklarımız

spot_img

Haber Başlıklarımız