spot_img

Darüşşafaka Sınav Başvuruları Başladı

Anne veya babasından herhangi biri hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz, yetenekli öğrencilere tam burslu ve yatılı eğitim fırsatı tanıyan Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın 2021 yılı sınav başvuruları başladı. Sınavda başarılı olan, mali durum araştırması ve sağlık kurulu kontrolünden geçen öğrenciler ortaokuldan üniversiteye kadar tam burslu kolej eğitimi alma hakkı elde edecek. İlkokul 4’üncü sınıf öğrencilerinin katılabildiği sınav 30 Mayıs Pazar günü saat 10.00’da Türkiye’nin 28 ilinde düzenlenecek

Hangi Şehirlerde Düzenlenecek?

Sınav; Adana, Ağrı, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Karabük, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Mardin, Mersin, Samsun, Sivas, Siirt, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon ve Van’da gerçekleştirilecek. Sınava Türkiye’nin her ilinden başvuru kabul edilecek; söz konusu 28 il dışından sınava katılacak, maddi durumu elverişsiz öğrenci ve velilerinin en yakın sınav merkezine gelmek için yapacakları ulaşım masrafına ise Darüşşafaka Cemiyeti tarafından destek verilecek.

Son Başvuru Tarihi 24 Mayıs

Sınava katılmak isteyen adayların başvuru evraklarının, Darüşşafaka Ortaokulu’na 24 Mayıs 2021 Pazartesi gününe kadar elden veya posta yoluyla ulaştırılması gerekiyor. Sınavda başarılı olan öğrenciler, mali durum araştırması ve sağlık kurulu kontrolünün ardından ortaokuldan üniversiteye kadar tam burslu nitelikli eğitim alma hakkı elde edecek.

Darüşşafaka Giriş Sınavı Başvuru Şartları Şöyle:

– T.C. vatandaşı olması,
– Annesinin ve/veya babasının hayatta olmaması,
– Ailenin maddi durumunun öğrenimini sürdürmesine yeterli olmaması,
– 2010 ya da daha sonraki yıllarda doğmuş olması (Yaş düzeltmesi geçersiz.),
– 2020-2021 eğitim-öğretim yılında ilkokul 4’üncü sınıf öğrencisi olması.

Yorumlarınız

spot_img

Diğer Başlıklarımız

spot_img

Haber Başlıklarımız