spot_img

MEB, 10 Milyon Öğrenciye Rehberlik Hizmeti Verildi

Millî Eğitim Bakanlığı, koronavirüs salgının başladığı mart ayı itibarıyla öğrenci ve velilerin psikolojik sağlamlıklarına destek olmak için rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmetlerine ağırlık vermişti. Bu kapsamda öğrenci, veli ve öğretmenlere yönelik bireysel ve grup rehberlik emek harcamaları yürütüldü. Okul rehberlik servisleri ve Rehberlik ve Araştırma Merkezleri (RAM) tarafınca şu ana kadar 9 milyon 818 bin 326 öğrenciye grup, 108 bin 855 öğrenciye de bireysel olmak suretiyle 9 milyon 927 bin 181 öğrenciye rehberlik ve psikolojik danışma hizmeti verildi. 

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, mevzuya ilişkin yapmış olduğu açıklamada Bakanlığın salgın sürecinde eğitimin sürdürülebilmesi için lüzumlu destekleri sağlamanın ötesinde öğrenci, veli, öğretmen ve yöneticilere yönelik rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmetlerine ağırlık verdiğini belirtti

“Hizmetlerimiz Halen Devam Etmektedir”

Bütün illerde vatandaşlara, bu sürecin zorluklarını aşmada rehberlik hizmeti sunabilmek için “Hususi Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Bilgilendirme Hattı” davet merkezi kurulduğunu dile getiren Özer, şunları kaydetti: “Ayrıca 81 ildeki RAM’lar yoğun bir çalışma sürecine girdiler. Bu kapsamda ortalama 10 milyon öğrencimize destek hizmeti sunduk. Benzer şekilde mart ayından başlayarak 10 milyon 168 bin 910 veliye ve 794 bin 768 öğretmen/yöneticiye de rehberlik ve psikolojik danışma hizmeti sunuldu. Sonuç olarak öğrenci, veli ve öğretmenlere yönelik toplam 20 milyon 890 bin 859 bireye rehberlik ve danışma hizmeti verilmiştir. Bu hizmetlerimiz halen devam etmektedir. Bu süreci başarı ile yürüten Hususi Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül ve çalışma arkadaşlarına, 81 ildeki RAM çalışanlarımıza, okullarımızda vazife icra eden rehber öğretmen/psikolojik danışmanlarımıza şükranlarımı sunuyorum.”

Yorumlarınız

spot_img

Diğer Başlıklarımız

spot_img

Haber Başlıklarımız