spot_img

Milli Eğitim Bakanı Duyurdu: İzmir’de Eğitime Bir Hafta Ara

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, İzmir genelinde eğitime deprem nedeniyle bir hafta süreyle ara verme kararı aldıklarını bildirdi

Bakan Selçuk, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, 6.9 büyüklüğündeki depremle sarsılan İzmir’de eğitime bir hafta ara verme kararı aldıklarını duyurdu.

Seçluk, “Yaraları hep birlikte saracağız. İzmir il genelinde eğitime bir hafta süreyle ara verme kararı aldık. Eğitim ailesi olarak öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, yöneticilerimiz ve velilerimizle birbirimize çok daha sıkı kenetlenerek güçlükleri birlikte aşacağız” ifadelerini kullandı.

Yüz yüze eğitimin üçüncü etabı tüm Türkiye’de 5 ve 9. sınıflar için ilk kez 2 Kasım Pazartesi günü başlayacaktı. İlkokul 5. sınıflar haftada 2 gün toplam 12 saat, imam hatipler haftada 2 gün 14 saat ve 9. sınıflar yine haftada 2 gün 16 saat ders görecekler.

Dersler, İzmir hariç tüm illerde yapılacak ve 3 Kasım’dan itibaren sınavlar da gerçekleştirilecek. Depremden etkilenen İzmir’de sınavların da, okullar gibi ertelenmesi bekleniyor.

Yorumlarınız

spot_img

Diğer Başlıklarımız

spot_img

Haber Başlıklarımız