spot_img

Öğrenci Olduğu Okula Müdür Oldu

Lisede öğrencisi olduğu Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne 20 yıl sonra müdür olarak atanan Erhan Subaşı (40), eğitim aldığı okulda 16 yıl öğretmenlik yaptıktan sonra müdür olarak atanmanın gurur verici olduğunu söyledi

Muş’ta yaşayan evli ve dört çocuk babası Erhan Subaşı, lise öğrenimini tamamladığı Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne, 20 yıl sonra müdür olarak atanmanın sevincini yaşadı. Dumlupınar Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 2005 yılında öğrenim gördüğü liseye mobilya ve dekorasyon bölümü öğretmeni olarak atandığını ve aynı sıralarda bu sefer eğitim verdiğini anlattı. Öğretmen olarak göreve başladığı okulda önce atölye ve alan şefliği yaptığını, 2014 yılında müdür yardımcılığı görevini üstlendiğini belirten Subaşı, gençliğinin geçtiği okula bu yıl da müdür olarak atandığını söyledi.

Öğrenci olduğu okula müdür oldu

Ömrünü Aynı Okula Adadı

Öğrencileriyle aynı sıralardan geldiğini bu yüzden onlarla sağlıklı bir iletişim kurduğunu belirten Erhan Subaşı şöyle konuştu:
“20 yılım aynı okulda geçti. Öğrenci olarak başlayıp müdürlüğe atanmak farklı bir deneyim oldu. Benim için sevindirici bir durum. Ayrıca bu yöredeki insanların örf, adetini, kültürünü bildiğim için, bu yörenin insanı olduğum için daha iyi şekilde öğrencilerle diyalog kuruyorum. Öğrenci olduğum yıllarda gezdiğim koridorlarda, öğrenim gördüğüm sınıflara öğretmenlik yaptım, idarecilik, alan şefliği yaptım, şimdi okul müdürü olarak görev yapıyorum. Bu okulu koridoruyla, taşı toprağı, sınıfıyla A’dan Z’ye bildiğim için çok memnunum. Öğrencisi olduğum bir okulda müdür olarak gezmek, okulun bütün ihtiyaçlarını bilmek ve o okulla bir bütün olmak benim içi mutluluk verici. İnşallah güzel hizmetler vereceğim.”

Yorumlarınız

spot_img

Diğer Başlıklarımız

spot_img

Haber Başlıklarımız