spot_img

Öğretmenlere Tren Ve Kargoda İndirim

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, öğretmenler trenle ulaşım ve kargo hizmetlerinden 30 Kasım’a kadar indirim yapılacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla öğretmenlere tren bileti ücretlerinde yüzde 50, kargo ücretlerinde yüzde 25 indirim yapılacağını bildirdi. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, dünyanın en kutsal mesleğini yapan, baş tacı öğretmenlere armağan verilmek istendiği ve bu nedenle bir kampanya düzenlendiği belirtildi. Açıklama şu bilgiler yer aldı:
“Kampanyadan Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullar, bakanlıkça onaylanan özel okullar ile yüksek eğitim kurumlarında halen çalışan tüm öğretmenlerin faydalanabilecek. TCDD Taşımacılık AŞ’nin yüksek hızlı tren ile ana hat tren biletlerinde indirim yapılacak. 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle, geçmiş yıllarda olduğu gibi 2020 yılında da 24 Kasım-30 Kasım tarihlerinde bir hafta süreyle tam bilet ücreti üzerinden yüzde 50 indirimli ‘Öğretmenler Günü Kampanyası’ uygulanacak. Kampanyadan yararlanmak isteyen öğretmenler biletlerini gişelerden, internetten, 444 82 33 numaralı çağrı merkezinden ya da acentelerden temin edebilecek. 2017, 2018 ve 2019 yıllarında toplam 16 bin 600 öğretmen bu kampanyadan faydalandı. Öğretmenler Günü dolayısıyla PTT AŞ tarafından da kampanya düzenlendi. PTT’nin yurtiçi varışlı APS kurye ve posta kargosu ücretlerinde 30 Kasım’a kadar yüzde 25 indirim yapılacak. İndirimden faydalanmak isteyen öğretmenlerin, kargo gönderimi sırasında öğretmen kimlik kartını ibraz etmeleri yeterli olacak.”

Yorumlarınız

spot_img

Diğer Başlıklarımız

spot_img

Haber Başlıklarımız