spot_img

“Otican’ın Renkli Dünyası”

İşitme sağlığı alanında dünyanın lider firmalarından biri olan Demant Grubu, işitme sağlığı alanındaki farkındalık çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Demant Grubu, çocuk kitabı yazarı ve çizeri Beste Erin’in çizimiyle işitme cihazı kullanımının çocukların hayatında bir engel olmadığına dikkat çektiği “Otican’ın Renkli Dünyası” boyama kitabını işitme cihazı kullanan çocuklarla buluşturdu.

İşitme kaybının doğuştan ya da yaşamın ilk yıllarında da ortaya çıkabildiğini belirten Demant Türkiye Genel Müdürü Filiz Güvenç, “Demant Grubu olarak işitme kaybının erken dönemde tanılanması ve tedaviye yönelik çözümler sunulmasının çocukların yalnızca dil gelişimine değil, sosyal hayatına ve okul başarısına da destek olduğunu biliyoruz. Çocuklarda işitme kaybının bir eksiklik olmadığını ve işitme cihazı kullanan çocukların da işitme cihazları sayesinde sosyal yaşamlarını diğer çocuklar gibi sürdürebildiklerine dair farkındalık yaratmak amacıyla ‘Otican’ın Renkli Dünyası’ boyama kitabını hazırladık” şeklinde konuştu.

Bu proje ile bir çocuğun yapabildiği tüm aktiviteleri işitme cihazı kullanan Otican’ın da aynı şekilde yapabildiğine, işitme cihazının hayatına bir engel olmadığına; tam tersi onun hayatına eşlik ettiğine ve onları desteklediğine dikkat çekmek istediklerini vurgulayan Filiz Güvenç, “Minik misafirlerimizi Otican ile tanıştırmak için büyük bir heyecan duyuyoruz” dedi.

Yorumlarınız

spot_img

Diğer Başlıklarımız

spot_img

Haber Başlıklarımız