spot_img

Tasarım Yarışmasının Sonuçları Açıklandı

Üniversite öğrencileri arasında başlatılan tasarım yarışması sonuçlandı. Yarışmada birinci olan Buket Sağlam, Washington DC Mentora Collegeda dil okulu ödülünü kazandı

Eğitimde fırsat eşitliği oluşturmak amacıyla öğrencilere burs sağlayan, anne-baba eğitimleri düzenleyen SEY Vakfı, yılda bir kez topluma değer katan bir kişi ya da ekibe iyi örneklerin çoğalması amacıyla Semra & Enver Yücel Ödülü’nü takdim edecek. SEY Vakfı bu ödülün heykelciğinin tasarımını, başlattığı yarışmayla üniversite öğrencilerine bıraktı. 100’e yakın öğrencinin başvurduğu, farklı üniversitelerden akademisyenlerin ve endüstri ürünleri tasarımcılarının jüri olduğu yarışmanın sonuçları, pandemi nedeniyle dijital ortamda düzenlenen ödül töreninde açıklandı.

Törende konuşan SEY Vakfı Başkanı Hüseyin Yücel, “Bu ödülün heykelini önce bir ajansa tasarlatmayı düşündük. Ama sonra bu fikirden hemen vazgeçtik. Çünkü, katılımcılığı önemseyen bir vakıfız. İşlerinizi, çocuk ve gençlerle birlikte yaptığınızda, onların fikirleriyle, heyecanıyla ortaya koyduğunuzda inanın çok daha anlamlı oluyor” dedi.

YARIŞMANIN KAZANANLARI
Yarışmanın birincisi olarak, Washington DC Mentora Collegeda dil okulu ödülünü kazanan TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nden Buket Sağlam’ın tasarımı, bundan böyle Semra & Enver Yücel Ödülünün heykelciği olacak.

Vakıf Başkanvekili Begüm Yücel, yarışmanın ikincisini, “Biz bu yarışma ile gençlere güvenmekle, vakfımız için çok kıymetli ödülün tasarımını onlara bırakmakla ne kadar doğru bir karar vermiş olduğumuzu gördük” diyerek açıkladı. Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Merve Safalı Gümüşservi isimli tasarımıyla ikinci olarak, Berlin Internatiol University’de yaz okulu ödülünü kazandı.

Üçüncü, ‘Birlik’ isimli tasarımıyla MEF Üniversitesinden İrem Metin oldu. Metin, Bahçeşehir Üniversitesinde Yüksek Lisans eğitimi ödülünü kazandı.

Adlarına verilecek ödülün seçilen heykelciğini vakfın onursal başkanları Semra Yücel ve Enver Yücel birlikte açıkladı. Ağaç soyutlaması yaptığı tasarımıyla birinci olan, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi öğrencisi Buket Sağlam, “Ailenizi yakından tanıyor gibi hissediyorum. Şu an bu organizasyonda sizinle birlikte olduğum için çok mutluyum. Beni bu dereceye, ödüle layık gören değerli jüri üyelerine, emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” dedi.

Yorumlarınız

spot_img

Diğer Başlıklarımız

spot_img

Haber Başlıklarımız