spot_img

Tatil Bu Kez Sevindirmedi

Okullarda ilk Kasım tatili de koronavirüs gölgesinde başladı. Öğrenciler 16-20 Kasım tarihleri arasında okuldan uzak kalacaklar. Salgın sebebiyle yüz yüze eğitime geç başlayan öğrenciler belki de ilk kez istemeye istemeye tatil yapacak

Bakanlık tarafından yeni eğitim öğretim dönemi, COVID-19 salgını tedbirleri kapsamında TRT EBA, EBA ve canlı dersler kullanılarak uzaktan eğitim yoluyla 31 Ağustos’ta başlatılmıştı. Birinci aşamada, ana sınıfları ve ilkokul birinci sınıflar için 21 Eylül’de başlayan yüz yüze eğitimin ardından, ikinci aşamada, 12 Ekim’den itibaren ilkokullar, köy okulları, 8 ve 12’nci sınıflar, lise hazırlık sınıfları ile özel gereksinimli çocuklar; üçüncü aşamada ise 2 Kasım itibarıyla ortaokul 5 ve lise 9’uncu sınıflarda yüz yüze eğitime geçilmişti. Okullarda bir haftalık ara tatil için son ders zili 13 Kasım’da çaldı. Yarıyıl tatili ise 25 Ocak 2021’de başlayacak ve 5 Şubat 2021’de sona erecek.

İlk Ara Tatilde Bir Hafta Mola

2020-2021 eğitim öğretim sezonu birçok ilki de beraberinde getirdi. Öğrenciler ilk kez okullar başlamasına rağmen okula gidemedi. İlk kez bir döneme uzaktan eğitimle başlandı, haftada sadece 2 gün okula devam edildi derken ara tatil zamanı geldi. Son ders zili çaldı ve bir haftalık Kasım tatili başladı. Ara tatilde öğretmenler, mesleki gelişim programlarına çevrimiçi ortamda katılabilecek. TRT EBA kanallarında ara tatilde telafi yapmak isteyen öğrenciler için dönem içindeki ders programlarının özet tekrarları yayınlanacak.

Tatil Yapmak Zorundayız

Öğrenciler belki de ilk kez bir tatili heyecanla değil de hüzünle karşıladı. Uğur Okulları Ataşehir Koleji öğrencileri de aynı hissiyatla tuttu evlerinin yolunu. Hepsinin tek isteği bu kısa aranın ardından okulların tamamen açılması.

Erdem Dadaş (8. sınıf öğrencisi): Tatile girmek beni mutlu etmiyor bu kez. Hatta tatil yapmak zorundayız. Ama ara tatilde de yine kurs olacak. Derslerimizi tekrar edeceğiz. Yüz yüze eğitimde işlediğimiz konuları daha iyi anladım. Ara tatilde uzaktan gördüğümüz dersleri tekrar edip pekiştirmeye çalışacağım.

Yağız Temel (8. sınıf öğrencisi): Mayıs’tan beri online süreç devam ediyordu. Okulu zaten çok özlemiştik. Tatilin çok da önemli olduğunu düşünmüyorum bu dönemde. Kendimi çok tatil havasına sokmak istemiyorum. Zaten sınav öğrencisiyiz. Amacım bir haftada yine ders çalışıp konuları pekiştirmek.

Yorumlarınız

spot_img

Diğer Başlıklarımız

spot_img

Haber Başlıklarımız