spot_img

Tefrika Yayınları Türk Edebiyatı’nın Ünlü İsimlerini Minik Okurlarla Buluşturuyor

Tefrika Yayınları’nın 3-8 yaş aralığındaki küçük okurlara yönelik hazırladığı, edebiyatımızın önemli isimlerinin eserlerinden ve hayatlarına dair detaylardan yola çıkılarak kurgulanan Çocuk Edebiyatı Dizisi’nin yepyeni 12 kitabı yayımlandı. Dizinin amacı, çocukların hayal dünyasına farklı bir kapı aralarken onları ilk okuma çağı olarak bilinen dönemde edebiyatımızın önemli isimleriyle tanıştırmak.

İlk 12 kitabı 2015 yılında yayımlanan ve küçük okurlar tarafından çok sevilen 24 kitaplık Çocuk Edebiyatı Dizisi, yeni yayımlanan 12 kitap ile tamamlanmış oldu.

Edebiyatımıza yön veren ve toplumun her kesimine bir şekilde dokunmuş ünlü şair ve yazarlarımızın çocukken başlarından ne gibi maceralar geçmiş ki bu şiirleri ve hikâyeleri yazmış olsunlar… Tefrika Yayınları’nın Çocuk Edebiyatı Dizisi işte bu düşünceden yola çıkılarak hayat buldu. A. Fatih Aktaş, Semih Öztük ve Önder Yetişen tarafından kaleme alınan ve Büşra Çakmak’ın çizimleriyle renklenen Çocuk Edebiyatı Dizisi’nde Türk edebiyatının önemli isimleri, kitapların kahramanı olarak küçük okurlarla buluşuyor.

Yorumlarınız

spot_img

Diğer Başlıklarımız

spot_img

Haber Başlıklarımız