spot_img

Üniversite ve Tüm Okullar İçin Yüz Yüze Eğitim Açıklaması

 Tüm Türkiye’de hazırlık ve 1. sınıfların ardından diğer bazı eğitim kademelerinin de yüz yüze eğitime başlamasıyla birlikte Üniversiteler ve Ortaokul 5,6,7. sınıflar ile Lise 9,10,11. sınıfların eğitime ne zaman başlayacağı merak ediliyor. Bu konuyla ilgili olarak Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, önümüzdeki haftaları işaret ederek müjdeli haberi duyurdu.

 Koronavirüs salgınıyla birlikte uzaktan eğitime geçilen ve daha sonra kontrollü sosyal hayat prensibiyle yeniden yüz yüze eğitim dönemi birçok kademede başladı. Öğrenci ve veliler okulun yolunu gözlerken okulların ve üniversitelerin ne zaman yüz yüze eğitime başlayacağı merak ediliyor. Bilim Kurulu Üyesi  Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz ise “Diğer sınıflar ve üniversitelerin açılması da gündeme gelebilir” diyerek heyecanlandıran gelişmeyi duyurdu.

ÜNİVERSİTELER VE DİĞER SINIFLAR DA GÜNDEME GELEBİLİR

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi ve Ankara Şehir Hastanesi Acil Tıp Kliniği Eğitim Görevlisi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, okullarda yüz yüze eğitimin başlamasının yeni vaka sayısında herhangi bir katkısının olup olmadığının Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığınca yakından izlendiğini, ona göre de yeni kararlar alındığını söyledi. Doç. Dr. Kayıpmaz, “Bu noktada bu hafta itibarıyla hazırlık ve birinci sınıf dışındaki bazı sınıflarımızda da eğitim başladı. Ümit ediyorum ki vaka sayılarında ciddi bir artış yaşanmaz, okullarda da kontrollü bir şekilde eğitimi sürdürebiliriz ve öncelikle diğer sınıflar, ardından da üniversitelerin de açılması gündeme gelebilir. Ama burada hep kurallara bağlı olmayı okullarda da üniversitelerde de unutmamamız gerekiyor. Kontrollü bir şekilde eğitimin sürdürülebilir olması son derece önemli” diye konuştu. 

Yorumlarınız

spot_img

Diğer Başlıklarımız

spot_img

Haber Başlıklarımız