spot_img

Zeynep Naz Avcı Stanford Üniversitesi’nden İki Ayrı Dalda Kabul Aldı

Lise Öğrencisi Zeynep Naz Avcı, Stanford Üniversitesi elektrik ve elektronik mühendisliği ile felsefe bölümlerinden kabul aldı

Bahçeşehir Koleji İzmir 50. Yıl Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencisi 18 yaşındaki Zeynep Naz AvcıStanford Üniversitesi‘nin elektrik ve elektronik mühendisliği ile felsefe bölümünden kabul aldı.

Bugüne kadar yaptığı çalışmalar, gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleri ve aldığı ödüllerle başvurusunu gerçekleştiren Zeynep Naz Avcı, Lise eğitimi boyunca da farklı projeler içinde yer aldı. Dünyanın en prestijli robotik organizasyonu olan FIRST yarışmalarına, kaptanı olduğu okuldaki takımı FRC 6429 4th Dimension ile katılan Zeynep Naz Avcı, dezavantajlı bölgelerde kız çocuklarının STEM, fen ve mühendislik alanında eğitim alabilmeleri için de projeler gerçekleştirdi.
Avcı’nın mutlu haberi aldığı andaki görüntülüleri sosyal medyada en çok konuşulanlar arasına girdi.

ABD’deki Stanford Üniversitesi’nin başvuru sonuçlarını açıklayacağını duyurduğu cumartesi sabaha karşı saat 03.00’te gerçekleşen Instagram yayınına katılan Avcı, elektrik ve elektronik mühendisliği ile felsefe bölümünden erken kabul aldığını öğrendi.

Yorumlarınız

spot_img

Diğer Başlıklarımız

spot_img

Haber Başlıklarımız