spot_img

Zoom nasıl indirilir? Zoom Üzerinden Canlı Ders Takibi Nasıl Yapılır?

Pandemi dönemiyle birlikte popüleritesi artan zoom uygulaması üzerinden canlı dersler de yapılıyor. Öğretmenler EBA uygulamasının yanı sıra Zoom uygulamasını kullanarak da öğrencilerle iletişim kurabiliyorlar. Peki, Zoom nasıl indirilir? Öğrenciler zoom üzerinden canlı ders takibi nasıl yapabilir

Corona virüs salgınıyla birlikte evden çalışma ve uzaktan eğitim gibi faaliyetlerin yaygınlaşması Zoom vb. görüntülü iletişim uygulamalarının popüleritesini arttırdı. 

Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden uzaktan eğitim alan öğrencilerle bazı öğretmenler derslerini Zoom uygulaması üzerinden de yapabiliyor. Öğrenciler bu yüzden zoom uygulamasını nasıl indireceklerini merak ediyor.

Uzaktan eğitim için kullanılan, video konferans uygulaması olan Zoom, App Store ve Play Store gibi mobil uygulama marketlerinden indirilebiliyor. Aynı zamanda masaüstü versiyonuna Zoom uygulamasının internet sitesi üzerinden ulaşabilmeniz mümkün.

Program genel kullanımda ücretsiz ancak daha büyük toplantılar başlatmak gibi ek seçeneklere ücret ödemeniz istenebiliyor.

Zoom Uygulamasında Derse Nasıl Katılınır?

Zoom gibi görüntülü video bağlantı uygulamalarında, öğrenciler öğretmenleri tarafından gönderilen zoom bağlantılarına tıklayarak öğretmenlerinin oluşturdukları gruba katılabilirler. 

Bağlantı dışında öğretmenlerinin gönderebileceği kodu, zoom uygulamasına girerek de gruplara katılabilirler.

Yorumlarınız

spot_img

Diğer Başlıklarımız

spot_img

Haber Başlıklarımız