spot_img

Bayram tatili ne zaman bitiyor, okullar ne zaman açılacak? Perşembe ve cuma okul var mı?

Milyonlarca kişi tarafından beklenen Ramazan Bayramı’nın son gününe gelinirken birçok kişi bayram tatilinin ne zaman biteceğini merak ediyor.

Bilindiği üzere bayram tatili 2 Mayıs Pazartesi günü itibariyle başlamış ve bayramın ikinci ve üçüncü günü olan 3 ve 4 Mayıs tarihleri de resmi tatil ilan edilmişti.  Bayram tatilinin uzatılmasına yönelik birçok iddia ortaya atılarak tatilin 9 güne çıkarılacağı belirtilmiş fakat hükümetten bu yönde bir karar çıkmamıştı.

Şimdi ise bayram tatilinin ne zaman biteceği ve okulların ne zaman açılacağına dair kafalarda soru işareti bulunuyor. Bayram tatili ne zaman bitecek, perşembe ve cuma okullar tatil mi? Ramazan bayramının sonuna gelirken veliler ve öğrenciler perşembe ve cuma günü okul var mı merak ediyor.

Geçtiğimiz hafta cumartesi gününden itibaren başlayan bayram tatilinde moral bulan ve enerji toplayan öğrenciler, okula dönmek için gün sayıyor. Bayramda tatile çıkan aileler ise programlarını okulların hangi gün açılacağına göre yapacak.

Bu kapsamda 2 Mayıs Pazartesi günü başlayan Ramazan bayramı, 4 Mayıs tarihinde yani yarın sona eriyor. Bayram tatilinin 9 gün olacağına ilişkin bir açıklama yapılmadı. Bu nedenle öğrenciler 5 Mayıs Perşembe günü okula gidecek. 

Okullar ne zaman açılacak? Ramazan bayramının sona ermesiyle birlikte herkesin beklediği 9 günlük tatil kararı çıkmadı. Bu nedenle bayram sonrası okullarda ilk ders zili 5 Mayıs Perşembe günü çalacak. Öğrenciler 5 Mayıs Perşembe ve 6 Mayıs Cuma günü okullarına gitmeye devam edecekler. 

Yorumlarınız

spot_img

Diğer Başlıklarımız

spot_img

Haber Başlıklarımız