spot_img

Metro Türkiye’nin Erdil Yaşaroğlu tasarımlarıyla hazırladığı kırtasiye seti raflarda!

30 yılı aşkın bir süredir tüm işlerinin merkezine sürdürülebilirliği koyan Metro Türkiye, okula dönüş döneminde de bu konuda farkındalık yaratacak bir iş birliğine imza attı.

Öğrencilerin tüm eğitim ihtiyaçlarını uçtan uca karşılayan Metro Türkiye, bu yıl çocuklarda çevre bilincini artırmak ve onlara geri dönüşümün faydalarını anlatmak için ünlü karikatürist Erdil Yaşaroğlu’nun özel tasarımıyla hayat bulan, geri dönüştürülmüş ve ahşap ürünlerden oluşan kırtasiye setini 1 Eylül itibarıyla raflarına taşıyor. Kırtasiye setini satın alan aileler aynı zamanda Toplum Gönüllüleri Vakfı’na (TOG) da destek olmuş olacak.

Yeni eğitim öğretim yılının ilk ders zili için geri sayım sürerken, okula başlayacak milyonlarca öğrenci ve aileleri için okul alışverişi dönemi başlıyor. Metro Türkiye her yıl olduğu gibi bu yıl da öğrencilerin tüm eğitim ihtiyaçlarını karşılayacak hem kaliteli hem de güvenilir ürünleri fiyat-kalite-performans ilişkisini gözeterek aileler ve öğrenciler ile buluşturuyor.

30 yılı aşkın süredir sürdürülebilirliği tüm işlerinin merkezine koyan ve bu alanda öncü projeler geliştiren Metro Türkiye, çocuklarda da küçük yaştan itibaren sürdürülebilirlik bilincini sağlayarak farkındalık yaratmak için yeni bir proje başlattı. Okula dönüş dönemine özel olarak hazırladığı proje kapsamında çocuklara geri dönüşümün önemini aşılayarak çevresel duyarlılıklarını artırmayı amaçlayan Metro Türkiye, ünlü karikatürist Erdil Yaşaroğlu ile iş birliğine imza attı. Erdil Yaşaroğlu’nun projeye özel olarak hazırladığı tasarımlarının yer aldığı geri dönüştürülmüş ve ahşap malzemelerden üretilmiş defter, kalem, cetvel ve kalemtraştan oluşan kırtasiye seti ile çocuklara eğlenceli bir şekilde sürdürülebilirlik ve çevresel duyarlılık konusunda farkındalık kazandırılacak. 

Okul alışverişinize kırtasiye setini de dahil ederek Toplum Gönüllüleri Vakfı’na (TOG) destek olabilirsiniz

1 Eylül itibarıyla Metro Türkiye raflarında yerini alacak 49,99 TL bedelinde olan geri dönüştürülmüş ve ahşap ürünlerden oluşan kırtasiye setini satın alan aileler hem çocuklarına sürdürülebilirlik konusunun önemini anlatmış hem de Toplum Gönüllüleri Vakfı’na (TOG) yapılan bağış ile gençlerin eğitimlerine destek olmuş, yüzlerinde bir gülümseme yaratmış olacaklar. 

Sağlıklı nesiller yetiştirmek için sürdürülebilirlik bilincinin çocuk yaşta edinilmesinin önemine vurgu yapan Metro Türkiye Satın Almadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Alkaç, gerçekleştirdikleri iş birliğiyle ilgili olarak şunları söyledi: “Metro Türkiye olarak iş yapış biçimimizin merkezinde her zaman sürdürülebilirlik bulunuyor. Özellikle çocukların çevre ve geri dönüşüm bilincini erken yaşlarda edinmelerinin geleceğimiz açısından büyük önem taşıdığına inanıyoruz. Bu yıl, çocuklarımızda da bu konuda erken yaşta bilinç oluşturabilmek adına anlamlı bir iş birliğine imza attık. Geri dönüştürülmüş defter, cetvel ve ahşap kalem ile kalemtraştan oluşan kırtasiye setimizle çocuklarımız çevrenin, doğanın ve ekosistemin korunması için bilinçlenirken sürdürülebilirliğin önemi ve geri dönüşümün faydalarını da öğrenmiş olacaklar. Bu projemiz ile aynı zamanda Toplum Gönüllüleri Vakfı’na bağışta bulunarak gençlerin eğitimlerine destek olmaktan da gurur duyuyoruz.”

Her bütçeye uygun güvenilir ürün yelpazesi

30 yılı aşkın bir süredir ülkemizde güvenilir alışverişin adresi olarak müşterilerine ihtiyaç duydukları ürünleri, fiyat-kalite-performans ilişkisini gözeterek sunan Metro Türkiye her yıl olduğu gibi bu yıl da öğrencilerin ihtiyaçlarını uçtan uca karşılıyor. Kırtasiye, çanta, ayakkabı ve tekstil ürünlerine ek olarak bilgisayar, tablet, yazıcı, kartuş ve yazı tahtası gibi her bütçeye uygun geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Metro Türkiye, eğitim için ihtiyaç duyulacak tüm ürünlerin analizlerini yaparak raflarında yer vermeye başladı. Bu kapsamda çocukların eğitim ihtiyacına yönelik okul döneminde sıklıkla kullanılan kırtasiye, ayakkabı ve tekstil ürünlerini zararlı kimyasallar, ağır metaller (kadmiyum, kurşun, fitalat) gibi 90 farklı parametrede test ederek sadece bu testleri başarıyla geçen sağlıklı ve güvenli ürünlere raflarında yer veriyor.

Yorumlarınız

spot_img

Diğer Başlıklarımız

spot_img

Haber Başlıklarımız