spot_img

Ne Kadar Kitap O Kadar Oyun

Şırnak’ın Silopi ilçesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın katkılarıyla uygulanan ‘Oku Oyna’ projesi kapsamında, çocuklar, kütüphanede kitap okudukları süre kadar bilgisayar oyunu oynayabiliyor

Silopi Kaymakamı Can Kazım Kuruca’nın girişimiyle Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın katkılarıyla Silopi Gençlik Merkezi’ndeki Z Kütüphanesi’nde ‘Oku Oyna’ projesi hayata geçirildi. 3 bin kitap ve 8 bilgisayarın bulunduğu kütüphanede, öğrenciler kitap okumalarının ardından görevli eğitmenlerin gözetiminde, kitap okudukları süre kadar bilgisayar oyunu oynayabiliyor.

Ne kadar kitap o kadar oyun

Silopi Gençlik Merkezi’nde göreli spor eğitmeni Necmettin Üce, amaçlarının çocuklara kitap sevgisi aşılamak olduğunu ifade ederek, “Kütüphanemiz çocuklarımız ve gençlerimiz için kitap okuma yeri olarak tasarlandı. Kütüphanemizde yaklaşık 3 bin kitap ve 8 bilgisayar bulunuyor. Kitap okuma alışkanlığını kazandırmak için ‘Oku Oyna’ adı altında uyguladığımız projede, çocuklarımız kitap okudukları süre boyunca oyun oynama imkana sahip oluyor” dedi.
Çocuklar da kendilerine sunulan bu imkândan dolayı yetkililere teşekkürlerini iletti.

Yorumlarınız

spot_img

Diğer Başlıklarımız

spot_img

Haber Başlıklarımız