spot_img

Redhouse Kidz’den Çocuklar İçin Yeni Kitap: “Mutluluk Bir Kıvılcım”

Judith Malika Liberman’ın kaleme aldığı masal türündeki kitap “Mutluluk Bir Kıvılcım”, Redhouse Kidz etiketiyle raflarda!

Masal anlatıcısı Judith Malika Liberman’ın yazdığı, Zeynep Özatalay’ın resimlediği “Mutluluk Bir Kıvılcım”, Redhouse Kidz tarafından yayımlandı. “Şarkılı Masallar” serisinin dördüncü kitabı olan bu masal 4 yaş ve üzeri çocuklar için mutluluk, duygular, ev yaşamı gibi konuları ele alıyor.

Judith Malika Liberman, “Şarkılı Masallar” serisinde geleneksel masalları yeniden yorumluyor. Bu serideki tüm kitaplar gibi “Mutluluk Bir Kıvılcım”ı da Liberman’ın anlatımı ve şarkıları ile YouTube ve SoundCloud platformlarından dinleyebilir, böylece masal anlatımı konusunda rehberliğinden ilham alabilirsiniz. Bunun için kitabın arka kapağında yer alan karekodu telefon ya da tabletinize okutmanız yeterli. Ayrıca kitabın sonundaki etkinlik önerisiyle evinize mutluluk saçabilirsiniz. Zeynep Özatalay’ın resimleri ise kitaba mutluluk ışıltısı katıyor.

“Feride Teyze yıllarca sirke ve turşu yapıp pazarda satmıştı. Hâlâ evi buram buram sirke kokuyor, komşuları evine ‘sirke küpü’ diyordu. Bu yüzden Feride Teyze sabahtan akşama kadar kapı eşiğinde oturup şikâyet ederdi:

Of of of, yazık bana. Vah vah vah, yazık, evet.

Ah ah ah, yazık bana. Yazık bana, evet, evet!

Derken bir gün bir mutluluk perisi, kasabanın üstünden geçerken sirke küpünden yükselen mutsuzluk bulutlarını fark etti. Ve neler değişti neler…”

Yorumlarınız

spot_img

Diğer Başlıklarımız

spot_img

Haber Başlıklarımız